CKC (структурована кабельна система): принцип побудови та основні вимоги

Що таке структуровані кабельні системи?

Це універсальне кабельне розведення в одній або декількох будівлях для зручного функціонування комп’ютерної мережі, телефонної лінії, охоронної або пожежної сигналізації.

Основні уявлення про CKC.

Незалежно від встановленого обладнання структурована кабельна система складається з:

  • компонентів для передачі даних (кабель) екранованого та неекранованого вигляду;
  • точка входу в мережу (розетка);
  • комутаційних панелей, що використовуються як точки входу та встановлених у певних місцях будівлі;
  • спеціальні шнури для включення в мережу обладнання.

Загальна побудова кабельних систем.

CКС розподіляється по всій будівлі та охоплює всі важливі інформаційні вузли — такі як: телефонні лінії, факси, камери спостереження, охоронне обладнання, комп’ютери, пожежну сигналізацію, тощо. Усі ці вузли обладнані індивідуальними точками входу.

Кожна інформаційна лінія має власну точку входу, утворюючи горизонтальні розв’язки (підсистеми). За допомогою спеціальних магістралей всі лінії зводяться в комутаційний вузол, до якого підведені локальні системи: інтернет, телефонія та інше.

Основні вимоги.

Побудова CKC будується навмисно з надлишком кількості точок входу до мережі. Така система використовується фахівцями та має відповідати міжнародним стандартам якості. Стандартне місце має мінімум два підключення: локальну мережу та телефонну.

Проводка в довжину, по горизонталі, не повинна перевищувати більше 100 метрів, а обладнання для конструювання кабельної системи, що застосовується, має бути сучасним і відповідати вимогам.

Кожна магістраль, від глобальної до локальної точки підключення, тестується за допомогою обладнання не нижче за рекомендовану категорію. Кабелі розташовують під стелею у спеціальних кабель-каналах або над стелею, якщо дозволяє конструкція.

Розподіл до робочих точок із основної лінії кабелів здійснюється лише у кабель-захисту. ІТ-послуги фахівців включають проектування кабель систем та монтаж із наступним налагодженням та запуском обладнання.

Висновок.

Таким чином, СКС є складними комунікаційними горизонтальними та вертикальними лініями кабелів, які зводяться в центральні вузли, з яких вже виходять кабелі для місцевого підключення пристроїв.

Попередній запис
6 порад побудування надійної ІТ-інфраструктури підприємства
Наступний запис
IT-аутсорсинг: основні переваги