Хто такий системний адміністратор?

Нова ера комп’ютерних технологій породила багато нових, раніше невідомих, професій. У наш час набули популярності такі професії як: програмісти, веб-дизайнери, графічні аніматори, 3D-розробники та багато інших. Усіх їх поєднує одне — використання у роботі комп’ютера. Як і будь-яку техніку, комп’ютер теж потрібно обслуговувати, налаштовувати та ремонтувати. Ось цим і займається системний адміністратор.

Таких людей можна зустріти у будь-якій фірмі, компанії чи установі. Найчастіше до їх обов’язків входить: обслуговування комп’ютерів, а також встановлення операційної системи, налаштування «заліза», створення локальних мереж, усунення несправностей, підключення до мережі інтернет та багато іншого. Системний адміністратор (скорочено: сісадмін) допомагає простим користувачам розібратися в системі, навчитися ладнати з комп’ютером, і зробити так, щоб усе працювало. Через занадто швидке зростання інтернету та розвиток комп’ютерних технологій сісадмінам стало важко самотужки «виживати» в техно-світі, тому були створені спеціальні сайти, форуми, видання, які допомагали б сісадмінам-новачкам у роботі, давали достовірну інформацію та розширювали б їхній кругозір.

Сісадміни спеціалізуються на кількох категоріях:

  1. Адміністратор веб-сервісу.

Ця людина здійснює налаштування та догляд за веб-сервісом. Найчастіше працює на хостинг-компанію.

  1. Адміністратор безпеки.

Займається налаштуваннями безпеки та документуванням в аутсорсинговій компанії.

  1. Системний інженер.

До його обов’язків входить побудова малої інформаційної техноструктури. Так само, як і адміністратор безпеки, працює в аутсорсингових компаніях.

  1. Адміністратор бази даних.

Ця людина займається обслуговуванням (дуже непростим) різноманітних баз даних, якими всі ми так часто користуємося.

  1. Адміністратор поштових сервісів.

Електронна пошта є у кожного, тому обслуговування поштових сервісів та мільйонів імейлів забирає чимало часу та зусиль.

1999 року Тед Кекатос оголосив всесвітній день сісадміну — останню п’ятницю липня. Таким чином, бачимо, що світ увійшов у нову еру — еру системних адміністраторів. Чи ми вдячні їм за те, що у нас є інтернет, що у нас безперебійно працюють комп’ютери, що ми можемо безперешкодно читати цю статтю?

Попередній запис
Хмарні сховища даних
Наступний запис
Чи безпечний IT-аутсорсинг