У наш час багато хто задається питанням, чи так необхідне хмарне сховище для комп’ютера? Питання неоднозначне і вимагає прийняття виваженого рішення.

Сучасні жорсткі жорсткі диски (SSD-накопичувачі) мають дуже скромні обсяги для зберігання інформації. Мимоволі замислишся, де зберігати файли і як убезпечити себе від їхньої втрати.

Сьогодні, мабуть, нікому не потрібно розповідати про недовговічність оптичних дисків (CD, DVD). Набагато надійніше зберегти все нажите непосильною працею електронне добро на переносному жорсткому диску або зробити резервну копію на іншому комп’ютері. Однак тут є свої нюанси. Адже і комп’ютер, і переносний жорсткий диск теж не вічні та не застраховані від вірусів, крадіжок, пошкоджень та втрат.

І ось тоді на сцену у всій красі виходять хмарні сховища, яких на просторах інтернету хоч греблю гати. Найпопулярнішими з них є: Dropbox, Google Drive та OneDrive.

Плюсів у хмари дуже багато і найголовніший з них — вся інформація, що зберігається в них, доступна вам буквально скрізь, був би доступ до інтернету. Інша перевага полягає у можливості поділитися файлами з іншою людиною — для чого потрібно просто викласти їх у хмарі та надати доступ до них. Якщо думаєте інакше, спробуйте надіслати файл розміром більше 30 Гб.

Третій важливий чинник полягає в тому, що компанії, які надають послуги хмарного сервісу, надійно захищають сервери від вірусів.

Також є можливість встановлення у хмарі portable-версій Windows-програм за аналогією з встановленням таких програм на flash-носій. Тоді у Вас буде доступ до улюблених програм з будь-якого комп’ютера, підключеного до «хмари». Благо браку в портативних програмах інтернет-простір не відчуває.

Тепер щодо оплати за використання хмарних сервісів. Ряд компаній надає будь-якому бажаючому досить скромні обсяги сховища. Наприклад, Dropbox — це 2 Гб, у Google Drive — 5 Гб. Причина такого підходу лежить на поверхні та пояснюється бажанням компаній залучити безкоштовним сиром якнайбільше клієнтів, а потім із витрати ними вільного простору в «хмарі» змусити їх платити за додаткові обсяги.

Однак, не слід поспішати платити гроші і тим більше розчаровуватися у всіх хмарних сервісах разом. Не потрібно лінуватися та просто пошукати хмарний сервіс, що найбільш підходить Вам за умовами. Також можна використовувати декілька таких сервісів або акаунтів для збільшення простору, необхідного для зберігання Вашої інформації.

Разом з тим, поряд з усіма перевагами хмарних сервісів, існують і недоліки, здатні зіпсувати думку про них, засумніватися в їхній надійності.

Так, якщо з вірусами все більш-менш зрозуміло, то питання до компаній, що надають хмарний сервіс у частині дотримання конфіденційності мають місце. Звичайно, компанія зобов’язується не розголошувати клієнтську інформацію, не передавати її третім особам, але хто доручиться керівництву самої компанії та її фахівців.

Не слід забувати про можливість хакерської атаки на сервери компаній, що надає хмарний сервіс. Періодично з’являється інформація про зламані хмарні служби. Однак рідкісна компанія визнає факт злому, і це зрозуміло: втратити довіру клієнта для них — це втратити все. Тому багато компаній вважають за краще в такій ситуації промовчати.

Незважаючи на вищезгадані недоліки, є спосіб максимально убезпечити свою інформацію від розголошення. Для цього не слід сліпо довіряти запевненням провайдерів про надійність та безпеку їх хмарних сервісів. Перед надсиланням файлів скористайтеся програмами для шифрування інформації, щоб потім не довелося оцінювати шкоду від злому «хмари».

Таким чином, довіряти чи ні хмарним сервісам, зрештою, вирішувати Вам. За наявності безлічі їх переваг є і недоліки. Але таки є й способи їх усунення. Головне — не втрачати пильності. Особливо — коли довіряєш іншим зберігання своєї приватної інформації.

Попередній запис
Технічна підтримка або Service Desk. Що таке Service Desk?
Наступний запис
Хто такий системний адміністратор?