Технічна підтримка або Service Desk. Що таке Service Desk?

Service Desk: весь спектр переваг єдиної служби підтримки користувачів.

Будь-який виробничий чи бізнес-процес передбачає використання в роботі комп’ютерів, сервісів та технологій. Коли у співробітника виникають труднощі при використанні того чи іншого програмного забезпечення або з ладу вийшло важливе для нього обладнання, він починає відволікатися, шукати потрібного фахівця (інженера, ІТ-менеджера) — вирішувати другорядні, а не першочергові завдання. Але, виявляється, проста у застосуванні та водночас орієнтована на кінцевого користувача служба підтримки чи ServiceDesk здатна у стислі терміни обробити запит і допомогти усунути несправність.

Функції Сервіс Деск або для чого створено програмне забезпечення?

Що ж являє собою дана диспетчерська служба чи так зване комерційне ПЗ? Це єдиний інтерфейс, який дозволяє користувачеві описати в кількох словах проблему та правильно визначити того, хто буде займатися її вирішенням. Крім того, система пропонує встановити конкретні терміни виконання заявки. Відтак працівник буде впевнений, що його питання не залишиться непоміченим.

Функціями або завданнями Сервіс Деск вважаються:

  • організація єдиного простору, орієнтованого на своєчасне опрацювання різноманітних сервісних подій (несправність, труднощі в установці або використанні софту) фахівцями ІТ-служби;
  • перерозподіл завдань між програмістами, інженерами та рядовими IT-співробітниками, які вміють спілкуватися навіть з користувачами без освіти та допоможуть їм освоїти певні програми або усунути помилки у їх роботі;
  • здійснення контролю над виконанням численних заявок;
  • швидке виправлення технічного збою, який порушив природний бізнес-процес або спричинив зупинку виробничого циклу;
  • моніторинг звернень, здатність складати статистику щодо певних відділів або фахівців, їх помилок та можливих поломок у техніці, що дозволить модернізувати бізнес-потоки та скоротити витрати, що виникли через простої обладнання та ПК.

Іншими словами, Service Desk — це багатогранна ІТ-інфраструктура, основна мета якої —забезпечення нормального функціонування всіх систем, техніки та сервісів на підприємстві (в організації).

Орієнтація на кінцевого користувача або безперечні переваги Сервіс Деск.

Окрім зазначених функцій, можна назвати такі плюси застосування зазначеного сервісу:

  • координація дій IT-фахівців, розвиток служби підтримки;
  • покращення якості обслуговування «внутрішніх» клієнтів (працівників);
  • автоматизація звернень;
  • єдність організації, корпоративної культури.

Такі ІТ-послуги, напевно, допоможуть удосконалити внутрішньоорганізаційні зв’язки та зробити бізнес-процес безперебійним та «заточеним» лише на отримання прибутку, а не на вирішенні тимчасових другорядних завдань.

Попередній запис
Супровід ІТ-інфраструктури
Наступний запис
Хмарні сховища даних