IP-телефонія набуває у світі дедалі більшої популярності. Нині є кілька способів зв’язку через Internet Protocol, кожен із яких має переваги у певних ситуаціях.

  1. «Комп’ютер-комп’ютер».

В даному випадку для створення з’єднання необхідно два персональні комп’ютери, оснащені звуковими картами та які мають високошвидкісний доступ до Інтернету.

  1. «Комп’ютер-телефон».

Один абонент використовує комп’ютер із телефонним IP-шлюзом або спеціальним IP-фоном, інший — звичайний телефон.

  1. «Телефон-телефон».

Тут жодного спеціального обладнання не потрібно. Змінюється лише тип передачі.

Як бачимо, IP-телефонія — універсальний вид зв’язку, встановлення якого може застосовувати різні види устаткування. А які ще переваги вона має?

  • Перша і головна перевага цього типу голосового зв’язку — її низька вартість. Спілкування з абонентами, які перебувають в інших містах та навіть інших державах, обходиться дуже дешево.
  • Деякі програми (наприклад, Skype) дозволяють передавати як голосову, так й іншу інформацію. Таким чином, одним каналом зв’язку можна обмінюватися короткими повідомленнями, текстовими, звуковими, графічними та іншими файлами різного обсягу. В даний час настільки високою функціональністю можуть похвалитися лише деякі програми.
  • ІР-телефонія ідеально підходить для створення корпоративних мереж. Даний метод давно набув свого поширення в Європі, а сьогодні він активно впроваджується у багатьох українських компаніях.
  • Якість зв’язку по IP постійно зростає, часом не поступаючись якості розмов по звичайному телефону.
Попередній запис
Аутсорсинг в інформаційних технологіях
Наступний запис
Для кого потрібен ІТ-аудит та чи потрібен він?